Z życia ZSP Aktualności

LOT w chmurach czyli POZnajemy Ławicę
2 października 2023

W piątek 29 września klasy turystyczne wraz z opiekunami wzięły udział w programie edukacyjno – poznawczym „ POZnaj Ławicę”. Na lotnisku czekało na uczestników wiele atrakcji.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od terminala pasażerskiego w części ogólnodostępnej wraz z antresolą i tarasem widokowym. Następnie mieliśmy okazję przejść „ścieżkę pasażera”. Na lotnisku otrzymaliśmy  okazjonalne „karty pokładowe” oraz zapoznaliśmy się z zasadami obowiązującymi w trakcie kontroli bezpieczeństwa.

Dużo emocji i śmiechu wywołało przejście przez kontrolę bezpieczeństwa do hali odlotów. Niektórzy z nas „wyskakiwali” z butów i przechodzili kontrolę w gustownych, niebieskich ochraniaczach na stopy. Następnie zwiedzaliśmy halę odlotów oraz sortownię bagażu. Największą jednak atrakcję stanowił objazd po płycie lotniska autokarem udostępnionym przez WELCOME Airport Services oraz możliwość obserwacji startów samolotów oraz podejść do lądowania z bardzo bliskiej odległości.  Mogliśmy również przyjrzeć się pracy strażaków i podziwiać nowoczesne samochody w strażnicy Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. Wycieczkę zakończyliśmy w hali przylotów, gdzie podróżujący odbierają bagaże.

Wycieczkę możemy uznać za bardzo udaną. Zabrakło jednak małego szczegółu…..lotu w przestworza,  ale zostawmy to sobie na kolejną wyprawę.

Skip to content