Z życia ZSP Aktualności

„Inwazja barbarzyńców” w szkolnym DKF-ie
6 listopada 2017
W piątek 3 listopada odbył się kolejny seans w Dyskusyjnym Klubie Filmowym.

Pierwszy tydzień listopada w związku z uroczystością Wszystkich Świętych i Zaduszkami wypełniony jest refleksjami o śmierci. Taki też temat prezentował film pt. „Inwazja barbarzyńców” w reż. D. Arcanda. Umieranie jest w nim przedstawione w niebanalny sposób: 60-letni mężczyzna w finalnym stadium raka gromadzi przy swoim łóżku rodzinę i znajomych ze swojego życia, aby je podsumować i mieć okazję się z nimi pożegnać. Film jest wolny od ckliwości i taniego sentymentalizmu, co w realizacji tego tematu bywa w kinie rzadkością. W zamian daje solidną dawkę humoru i nie boi się przełamywać tabu. Te walory obrazu Arcanda doceniła licznie zgromadzona szkolna publiczność.
 a
Kolejna projekcja w Dyskusyjnym Klubie Filmowym już 15 grudnia!
a
Serdecznie zapraszamy!
Skip to content