Z życia ZSP Aktualności

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
4 września 2017

Mamy nowy rok szkolny 2017/2018!
Tym razem tak jak społeczności wszystkich polskich szkół rozpoczęliśmy go dopiero 4 września.

Uczniów i pracowników Zespołu Szkół Politechnicznych powitała serdecznie pani dyrektor Wisława Frydryszak, życząc owocnego roku szkolnego. Pani dyrektor zapewniła uczniów klas pierwszych o dobrym wyborze szkoły, którego najlepszym dowodem jest wysoka zdawalność egzaminów zawodowych*. Do społeczności naszej szkoły przemówił także Członek Zarządu Powiatu Śremskiego pan Wojciech Świdurski, który także życzył wszystkim udanego roku szkolnego w tak dobrej szkole, jaką jest Zespół Szkół Politechnicznych.

Choć rok szkolny rozpoczął się nietypowo 4 września, społeczność ZSP nie zapomniała o tym, co wydarzyło się pamiętnego 1 września 1939 roku. W montażu słowno-muzycznym uczniowie przypomnieli o tych smutnych dla naszego narodu wydarzeniach, składając hołd ofiarom II wojny światowej.

Po oficjalnym rozpoczęciu nowego okresu dydaktyczno-wychowawczego uczniowie spotkali się z wychowawcami. Z pewnością największe emocje towarzyszyły uczniom klas pierwszych, którym życzymy, aby szybko odnaleźli swoje miejsce w ZSP.


*Wyniki z sesji czerwcowej:

– w technikum ponad 96%, a do egzaminów przystąpiło 100% uczniów,

– w klasach zasadniczych zawodowych dla uczniów, którzy przystąpili do egzaminów przez OKE Poznań w siedmiu zawodach średnia zdawalność wyniosła 84%.

Zdawalność z poszczególnych kwalifikacji:
1. technik usług fryzjerskich A.19 -100% (średnia w okręgu 96,8%)
2. technik budownictwa B.33 – 100% (średnia w okręgu 68,2%)
3. technik pojazdów samochodowych M.12 – 100% (średnia w okręgu 79,9%)
4. technik żywienia i usług gastronomicznych T.6 – 100% (średnia w okręgu 92,3%)
5. Technik obsługi turystycznej T.13 – 85% (średnia w okręgu 72,6%).

Średnia zdawalność w okręgu wyniosła 75,1% !

Skip to content