Z życia ZSP Aktualności

II Powiatowy Konkurs Techniczny rozstrzygnięty
5 lutego 2018

Po raz drugi nasza szkoła była organizatorem Powiatowego Konkursu Technicznego „Od Gimnazjum przez Technikum do tytułu Inżyniera” pod patronatem honorowym Starosty Śremskiego. Tegoroczny finał odbył się 1 lutego, a do rywalizacji przystąpiło siedem trzyosobowych drużyn, które reprezentowały oddziały gimnazjalne ze szkół ze Śremu, Nochowa, Manieczek, Mchów, Zbrudzewa i Dąbrowy. Drużyny zostały wyłonione w drodze eliminacji szkolnych, które  przeprowadzono w styczniu 2018 r. w poszczególnych placówkach, a przystąpiło do nich aż 176 uczniów.

W drugim etapie konkursu, który rozegrano w Zespole Szkół Politechnicznych, uczestnicy rozwiązywali zadania przy stanowiskach komputerowych z wykorzystaniem programów Word i Excel. Oprócz zadań teoretycznych zawodnicy wykonywali również zadania praktyczne na stanowiskach monterskich, głowiąc się nad montażem układu mechanicznego oraz montażem układu elektrycznego.

W przerwie między konkurencjami gimnazjaliści poznali szkolne pracownie zawodowe oraz wzięli udział w spotkaniu z wicemistrzem świata na żużlu Bartoszem Smektałą.

Do rozgrywki finałowej rozegranej na zasadzie popularnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu” zakwalifikowało się siedmiu uczestników z największą liczbą punktów.

Tytuł „Młodego Mistrza Techniki” zdobył Maksymilian Flegel reprezentujący śremską Szkołę Podstawową nr 2, który wygrał klasyfikację indywidualną. Kolejne miejsca zajęli: Michał Łabenda również ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Śremie i Dominika Ignaszak ze Szkoły Podstawowej w Mchach.

Drużynowo wygrali gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej w Mchach przed drużynami SP nr 2 i  SP nr 5 ze Śremu.

Zwycięzców nagrodzili Starosta Śremski Zenon Jahns i przedstawiciel firmy Inter Cars S.A. Paweł Babraj.

Cenne nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Śremie, Inter Cars S.A., firma Gordon i Rada Rodziców Zespołu Szkół Politechnicznych.

Klasyfikacja indywidualna:

I miejsce: Maksymilian Flegel – SP nr 2 w Śremie

II miejsce: Michał Łabenda – SP nr 2 w Śremie

III miejsce: Dominika Ignaszak – SP w Mchach

Klasyfikacja drużynowa:

I miejsce: Gimnazjum – Szkoła Podstawowa w Mchach

II miejsce: Gimnazjum – Szkoła Podstawowa nr 2 w Śremie

III miejsce: Gimnazjum – Szkoła Podstawowa nr 5 w Śremie

Zdjęcia pochodzą ze stron:

http://srem.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/w-sremie-od-gimnazjum-do-technikum-po-tytul-inzyniera,4396146,gal,29588696,t,id,tm,zid.html

http://www.powiat-srem.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=3&artykul=1104&akcja=artykul

 

Skip to content