Z życia ZSP Aktualności

„Haczyk” w lipcowym wydaniu Wiadomości Wędkarskich
18 lipca 2023

27 maja na  Łowisku Gold Fish Manieczki odbyły się Piąte Powiatowe Zawody Wędkarskie Dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych, organizatorami jak co roku była nasza szkoła oraz Szkolny Klub Wędkarski „Haczyk”. W rywalizacji brało udział 23 zawodników, w tym uczniowie naszej szkoły, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Rolniczych oraz Zespołu Szkół Technicznych.

Pogoda podczas zawodów była przepiękna, a młodzi adepci wędkarstwa mogli pochwalić się okazałymi zdobyczami. Największą z nich złowił uczeń naszej szkoły Kacper Grobelny – był to karp o wadze 8,5 kg , który razem z  resztą ryb złowionych przez naszego ucznia  dał mu pierwsze miejsce na podium z łączną wagą 12,650 kg . W dziesiątce  najlepszych zawodników znaleźli się także:

  1. Franciszek Grzegorczyk – ZSE – 6,350kg
  2. Mikołaj Meissnera – ZSE – 5,150kg
  3. Mikołaj Dudek – ZSR – 3,425kg
  4. Kacper Kuderczak – ZSP – 2,644kg
  5. Jakub Stężycki – LO – 1,910kg
  6. Kamil Genderka – ZSP – 1,165kg
  7. Jakub Szelejewski – ZSP – 1,046kg
  8. Kamil Bollinger – ZSP – 0,890kg
  9. Hubert Ajnbacher – ZSP – 0,855kg.

Gościem specjalnym  był redaktor  naczelny Wiadomości Wędkarskich Pan Jacek Kolendowicz, który w lipcowym numerze napisał ciekawy artykuł  poświęcony działalności naszego szkolnego klubu i relacji z zawodów wędkarskich.

Skip to content