Z życia ZSP Aktualności

“Fryzjerski” wywiad zawodowy
20 października 2016

Młodzi adepci Technikum Fryzjerskiego 19 października w Poznaniu zgłębiali tajniki swojej profesji.

Uczniowie zapoznani zostali z funkcjonowaniem Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu. Wysłuchali prelekcji przedstawiciela izby dotyczącej struktury organizacyjnej oraz działalności WIR-u, zwiedzili sale egzaminacyjne przygotowujące do wykonywania zawodu fryzjera oraz podziwiali zabytkowe narzędzia fryzjerskie. Młodzież chętnie pytała o możliwości otwarcia salonu fryzjerskiego i zatrudniania młodocianych pracowników.

Druga część wycieczki obejmowała wizytę w hurtowni fryzjersko-kosmetycznej, w której uczniowie poznali najnowszy sprzęt fryzjerski oraz kosmetyki do pielęgnacji włosów.

Uczestnictwo w wycieczce znacznie poszerzyło wiedzę zawodową przyszłych “mistrzów szczotki i grzebienia”.

Skip to content