Z życia ZSP Aktualności

Firma MAR GUM w ZSP
22 września 2023

W poniedziałek uczniowie klas samochodowych uczestniczyli w pokazie możliwości mobilnego serwisu ogumienia firmy MAR GUM z Leszna. Jako auto treningowe wykorzystany został samochód ciężarowy, a dokładniej  ciągnik siodłowy Scania o mocy 450KM.

Duże zainteresowanie wzbudził mobilny serwis wulkanizacyjny znajdujący się na samochodzie dostawczym Peugeot Boxer, który według zapewnień serwisanta poradzi sobie nawet z największym ogumieniem stosowanym w pojazdach ciężarowych, specjalnych oraz rolniczych.

Mobilne serwisy obecnie mają bardzo dużo pracy ze względu na to że ciągniki siodłowe bardzo często nie posiadają kół zapasowych, a i w naczepach coraz rzadziej się je montuje.

Należy dodać że podczas wymiany koła zaangażowane były dwie uczennice klasy technikum samochodowego i bardzo dobrze poradziły sobie z tym wyzwaniem.

Serdeczne podziękowania dla firmy transportowej REKORDS Grzegorz Murawski za udostępnienie ciągnika siodłowego, firmie MAR GUM za udostępnienie mobilnego serwisu oraz pana Tomasza Jaszkuta, który zorganizował powyższy pokaz.

Więcej informacji pod adresem:  https://e-truckbus.pl/2019/01/06/zsp/

Skip to content