Z życia ZSP Aktualności

Finał XXXVI OW i UB 
25 kwietnia 2023

XXXVI finał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności   Budowlanych  odbył się w dniach 19-21 kwietnia 2023 r. w Warszawie.

W zmaganiach finałowych brał udział uczeń naszej szkoły Szymon Antoszkiewicz z klasy 3TB, który tym samym znalazł się w gronie 80 najlepszych uczestników z 39 szkół z całej Polski. Szymon zakwalifikował się do finału po eliminacjach okręgowych, które odbyły się 04.03.2023 r. w Zielonej Górze.Tam wspólnie z kolegami zajęli miejsca:
Szymon Antoszkiewicz – kl. 3TB      miejsce 11
Adam Gąsiorowski – kl. 4TBg            miejsce 20
Karol Grześkowiak – kl. 4TBg           miejsce 22
Julia Błaszyk – kl. 3TB                         miejsce 37

Uczestnicy tegorocznej olimpiady  rozwiązywali zadania w trzech częściach w auli Politechniki Warszawskiej. Szymon bardzo dobrze się spisał i odniósł  ogromny sukces – uzyskał tytuł laureata, który upoważnia go do wstępu na wybraną uczelnię techniczną. W tym roku poziom zmagań był tak wysoki, iż przyznano wyróżnienia liczbie: 70 uczestników – tytuł laureata, a dziewięciu – tytuł finalisty.

Zakończenie zawodów i wręczanie medali oraz dyplomów odbyło się w Sali kopułowej Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

 GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

 

 

Skip to content