Z życia ZSP Aktualności

“Dzień przedsiębiorczości w firmie DEFOR”
28 marca 2024

Środa 27 marca dla klas 3 i 4 Technikum Budowlanego upłynęła pod hasłem “Dzień przedsiębiorczości”. Firma Defor, którą odwiedzili uczniowie zaprezentowała się z wielu stron. Na początku przedstawiona została prezentacja multimedialna opowiadająca o pracy w firmie, o ofercie oraz różnych realizacjach projektów w Polsce i na świecie. W kolejnym etapie przeprowadzono szkolenie dotyczące źródeł poszukiwania pracy, sposobów aplikowania do firmy z wykorzystaniem strony internetowej. Uczniowie praktycznie spróbowali zmierzyć się z całym procesem rekrutacji, a co niektórzy nawet odbyli symulacje rozmowy kwalifikacyjnej.

Pracownicy firmy Defor oprowadzili również uczniów po wszystkich działach firmy, zapoznali z całym procesem produkcji oraz zaprezentowali przykładowy test wytrzymałości i szczelności produktu na deszcz i silny wiatr w hali laboratorium. Warto było wszystko usłyszeć i zobaczyć.

Taka praktyczna nauka jest bardzo cenna, dlatego polecamy skorzystanie z tego typu szkoleń kierowanych do uczniów.

Skip to content