Z życia ZSP Aktualności

DKF – inauguracja sezonu
22 września 2019

W ubiegły piątek, 20 września, odbyła się inauguracyjna w tym roku szkolnym projekcja w Dyskusyjnym Klubie Filmowym, który działa w naszej szkole już kilka lat. Skupia w swoim gronie uczniów zainteresowanych kinem w jego różnych odsłonach gatunkowych. Szczególnie popularne są spotkania w szkolnym DKF-ie wśród uczniów klas trzecich i czwartych technikum, kiedy zbliża się egzamin maturalny, sprawdzający wiedzę nie tylko literacką, ale wymagający też znajomości innych dziedzin kultury, w tym filmu.
Film, który mieliśmy przyjemność zobaczyć w ubiegły piątek, to “Katyń” Andrzeja Wajdy. Kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej i radzieckiej napaści na Polskę z 17 września 1939 roku przyczyniły się do takiego wyboru repertuaru filmowego. Wajda w tym obrazie daje nam Polakom nie tylko wspaniałą lekcję historii, ale też po mistrzowsku wplata w nią prawdziwe i poruszające ludzkie dramaty. Na ekranie zobaczyliśmy plejadę polskich aktorów: Maję Ostaszewską, Artura Żmijewskiego, Magdalenę Cielecką i wielu innych.
Na kolejne spotkanie w Szkolnym DKF-ie zapraszam 18 października.
Do zobaczenia.

Skip to content