Z życia ZSP Aktualności

Budowlańcy znów w terenie
27 listopada 2016

Uczniowie naszego Technikum Budowlanego chętnie zdobywają wiedzę zawodową podróżując po Polsce. Tym razem młodzież z klasy trzeciej i czwartej udała się wraz ze swoimi opiekunami do Kalisza i Gołuchowa.

Głównym celem wyjazdu, który odbył się 24 listopada, było zapoznanie się przyszłych budowlańców z zabytkami architektury jednego z najstarszych miast Polski – Kalisza oraz ich renowacją.  Uczniowie spacerowali ulicami śródmieścia, podziwiali zabytkowe budowle i pomniki, porównywali konstrukcje i style architektoniczne.

W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki obejrzeli zamek w Gołuchowie, wzorowany na słynnych francuskich zamkach znad Loary, który wywarł na nich duże wrażenie. I chociaż mgła utrudniała podziwianie architektury w całej okazałości, to i tak wyjazd można zaliczyć do udanych, bo po raz kolejny przyszli budowlańcy w atrakcyjny sposób poszerzali swoją wiedzę historyczną i zawodową.

Skip to content