Jesteśmy „Bliżej Poznania”. Projekt pod takim tytułem realizujemy w naszej szkole od kilku lat w ramach wiedzy o kulturze i historii. Pozwala on aktywnie i w niebanalny sposób poznawać historię i zabytki stolicy Wielkopolski. W piątek 4 grudnia „Bramę Poznania”, Ostrów Tumski i katedrę zwiedzili uczniowie klasy II BFS.
„Brama Poznania” to nowoczesne, interaktywne muzeum, funkcjonujące od 2013 r., które na pewno zainteresuje najbardziej odpornego na historię laika. W ramach projektu uczniowie wzięli udział w warsztatach „Millenium chrztu Polski, Tysiąclecie państwa polskiego”, potem zwiedzili katedrę i jej podziemia. Tegoroczna trasa wiodła po obiektach, których powstanie dzieli tysiąclecie. Z Ostrowa Tumskiego młodzież wyruszyła do Starego Browaru i to nie z zamiarem kupowania świątecznych prezentów, tylko w celu spojrzenia na centrum jak na obiekt architektury postindustrialnej. Ich celem było także zapoznanie się ze zgromadzonymi tam dziełami sztuki, między innymi podziwiali rzeźbę Igora Mitoraja Thsuki-no-hikari (Blask Księżyca) w Atrium i Opertus Lunula Umbra (Ukryty Cień Księżyca) U-Ram Choe w Pasażu.
Czasami w biegu między sklepami, restauracjami i kinem warto zatrzymać się, aby zobaczyć fantastyczne rzeczy, które nas otaczają. Poznań niewątpliwie dostarcza nam wielu takich okazji.