“Beksiński nieznany”
22 września 2018

W ubiegły piątek 21 września uczniowie naszej szkoły odwiedzili wyjątkową wystawę plastyczną. Przez ostatni tydzień w Domu Kultury “Hutnik” w Gostyniu miała miejsce prezentacja prac wielkiego polskiego malarza i grafika Zdzisława Beksińskiego.Zorganizowana była przez Muzeum w Sanoku, gdzie znajdują się na co dzień wszystkie prace artysty. Młodzież, oprócz zwiedzania wystawy, miała możliwośc uczestniczyć w wykładzie na temat życia i twórczości Beksińskiego oraz skorzystać z nowoczesnych technologii, żeby niemal realnie “wejść w świat obrazów” wielkiego malarza. Uczniowie byli bardzo zainteresowani wystawą – z twórczością tego artysty zetknęli się już na zajęciach wiedzy o kulturze oraz prywatnie, bo jego dzieła są popularne, również wśród młodzieży.
Będąc w Gostyniu, zwiedziliśmy jeszcze Bazylikę na Świętej Górze, która góruje nad miastem, a jest godna obejrzenia jako perła architektury sakralnej w Wielkopolsce.
Piątkowa wyjazdowa lekcja kultury była bardzo emocjonująca. Do Śremu wracaliśmy pełni wrażeń.