Z życia ZSP Aktualności

“Ani koraliki, ani torebeczki…
27 października 2022

…najlepszym prezentem są ZDROWE BABECZKI” – takie hasło przyświecało tegorocznej szkolnej kampanii promującej profilaktykę raka piersi. Z tej okazji 27 października w auli szkolnej Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie odbyła się prelekcja wygłoszona przez przedstawicielki Stowarzyszenia Śremskich Amazonek. Panie ze stowarzyszenia podzieliły się z widownią swoimi historiami dotyczącymi walki z nowotworem piersi. Prezes stowarzyszenia – pani Aleksandra Ratajczak podkreśliła, jak ważna jest profilaktyka oraz, że nie należy się bać nowotworu tylko podjąć działania poprzez regularnie wykonywane badania mammograficzne oraz USG. Bardzo ważnym elementem profilaktyki jest również aktywność fizyczna.

Młodzież, która uczestniczyła w spotkaniu ze ŚREMSKIMI AMAZONKAMI wyciągnęła dzisiaj wyjątkową lekcję – lekcję życia dla własnego zdrowia i zdrowia najbliższych.

Po prelekcji na uczniów i opiekunów czekał miły poczęstunek w postaci muffinek dedykowanych wszystkim BABECZKOM. Tego dnia społeczność szkolna zaakcentowała walkę z nowotworem piersi różowym elementem garderoby oraz różową wstążeczką.

 

Skip to content