Z wizytą w “HONORATCE”
2 grudnia 2022

Przyszli budowlańcy z klas 4TBg, 4TBp i 3TB Technikum Budowlanego, we wtorek 29 listopada 2022 r. w ramach realizacji przedmiotów zawodowych, zwiedzali zakłady produkcyjne  ceramiki budowlanej „Honoratka”  koło Konina. Zakłady te są częścią firmy Wienerberger, która jest międzynarodowym dostawcą materiałów budowlanych i rozwiązań infrastrukturalnych.Firma zajmuje się przede wszystkim produkcją wysokiej jakości ceramicznych cegieł konstrukcyjnych, ceramicznych rozwiązań na elewacje, dachówek ceramicznych, ceramicznych i betonowych płyt oraz kostki brukowej, a także systemów rur ceramicznych oraz z tworzyw sztucznych.

Współpraca szkoły z  firmą Wienerberger trwa około trzech lat, ale po raz pierwszy dzięki uprzejmości ze strony przedstawiciela firmy – Pana Pawła Kocura  pojawiła się możliwość zwiedzania zakładu, zapoznania się ze wszystkimi procesami produkcji pustaków ceramicznych Porotherm, poczynając od przygotowania składników przez ich formowanie, suszenie i wypalanie, aż do pakowania gotowych wyrobów na końcu. Młodzież mogła zobaczyć jak powstają nadproża i belki stropowe, w jaki sposób są pakowane i składowane oraz jak działa laboratorium przyzakładowe.

Po zakończeniu wycieczki sprawdzono nabytą przez uczniów wiedzę, za poprawne odpowiedzi młodzież otrzymała firmowe gadżety.

Przyszli budowlańcy mieli możliwość rozszerzyć swoją wiedzę teoretyczną zdobytą w szkole, którą następnie będą mogli wykorzystać w  pracy zawodowej.