Praktyczno-produktowe warsztaty w TS
19 marca 2024

Uczniowie naszej szkoły od wielu już lat aktywnie uczestniczą w szkoleniach organizowanych pod patronatem firmy InterCars. 14 marca młodzi samochodziarze z klasy 3 technikum uczestniczyli w kolejnym szkoleniu prowadzonym jak zawsze przez profesjonalistów. Celem szkolenia było odkrycie tajników najnowszych technologii oraz przedstawienie procesu wymiany szyby czołowej.

Jak przystało na fachowców zajęcia rozpoczęły się od przekazania niezbędnej wiedzy teoretycznej, poprzez odpowiedni dobór narzędzi i produktów, zdobycia umiejętności praktycznych aż po kalibrację systemu ADAS (Advanced Driver Assistance Systems – liczne funkcje usprawniające prowadzenie samochodu, a także wpływające na poprawę bezpieczeństwa). Wymienione aspekty są bardzo istotne i  z pewnością wpływają na możliwość poszerzenia lub udoskonalenia usługi jaką jest wymiana szyb samochodowych w każdym profesjonalnym warsztacie. To właśnie umiejętności praktyczne oraz wiedza, jakich produktów i sprzętów używać decyduje o profesjonalnie wykonanej usłudze.

Darmowe szkolenie odbyło się przy współudziale wielu firm, którym dziękujemy: Bosch (zestaw do kalibracji ADAS), Milwaukee za niezawodność narzędzi (pistolet), Sika (kleje), Saint-Gobain Sekurit (szyba czołowa VW T5), Proglass (akcesoria do montażu).