Dydaktyczne podróże
5 października 2015

Naukę można zdobywać nie tylko w szkolnej ławce, ale także podczas podróży. Wiedzą o tym nauczyciele ZSP, którzy co roku przygotowują dla swoich uczniów bogatą ofertę wyjazdów dydaktycznych.

Pierwsze  w tym roku szkolnym wycieczki odbyły się pierwszego dnia października.

Uczniowie klas I, II i III Technikum Budowlanego wyjechali do Wrocławia, gdzie zapoznali się z konstrukcją, stylami architektonicznymi obiektów zabytkowych oraz sposobami ich renowacji. Dzięki przepięknej pogodzie mogli podziwiać panoramę miasta z katedralnej wieży.

Natomiast uczniowie kl. III Technikum Fryzjerskiego wybrali się do znanych fryzjerom poznańskich hurtowni – Eurokos i Pollwel (fale, loki, koki), w których zapoznali się z nowościami z dziedziny fryzjerstwa: kosmetykami, sprzętem, technologiami. Odwiedzili także salon p. Elżbiety Kwaśny –  Mistrzyni Polski i Europy fryzjerstwa, która bardzo miło przyjęła uczniów ZSP. Mistrzyni przekazała przyszłym adeptom fryzjerstwa informacje na temat najnowszych trendów w stylizacji fryzur, które przywiozła prosto z Paryża, gdzie była jurorem podczas mistrzostw świata fryzjerów.

Wkrótce kolejne dydaktyczne wyprawy.