Tour Salon
16 października 2015

O tym, że warto podróżować wiedzą doskonale uczniowie naszej szkoły, szczególnie ci, którzy wybrali się 16 października do Poznania na Targi Tour Salon, aby zapoznać się z ofertą instytucji z branży turystycznej.

Byli to głównie uczniowie Technikum Turystycznego, dla których targi były okazją do poszerzenia wiadomości na temat produktów turystycznych, materiałów promocyjnych oraz metod reklamowania lokalnych atrakcji. Młodzież zapoznała się z ofertami wystawców z polskich gmin, miast i regionów oraz z ponad 20 innych krajów. Podziwiano także występy zespołów folklorystycznych oraz smakowano produkty regionalne. Zachwyt uczestników Tour Salon wzbudził pokaz Krystiana Herby, utytułowanego zawodnika trialu rowerowego, promującego Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. Wśród ekspozycji odnaleziono także stoisko promujące atrakcje Śremu i okolic.

Miłośnicy podróżowania zaopatrzyli się w mapy, przewodniki, foldery oraz gadżety. Zdobyte materiały wzbogacą zasoby pracowni turystycznej. Nauczyciele nawiązali przydatne kontakty z Touroperatorami.