11 listopada – Święto Niepodległości
12 listopada 2019

Obchody Święta Niepodległości społeczność ZSP rozpoczęła już 08 listopada br. Tego dnia młodzież naszej szkoły wspólnie z nauczycielami o godzinie 11:11, w otoczeniu biało-czerwonej flagi uroczyście odśpiewała Hymn Polski. Nie zabrakło nas również podczas obchodów powiatowych, które świętowano 11 listopada. Uczniowie ZSP uczestniczyli tego dnia we mszy świętej za ojczyznę w kościele garnizonowym i okolicznościowej modlitwie na cmentarzu. W uroczystym przemarszu przez miasto nieśli  flagę oraz  białe i czerwone baloniki, a reprezentanci szkolnego klubu motocyklowego do swoich jednośladów przyczepili biało-czerwone flagi. Zebrani na śremskim rynku wspólnie z innymi mieszkańcami powiatu śpiewali patriotyczne pieśni, a wolontariusze naszej szkoły pomagali w obsłudze imprezy.

Bez szumnych haseł, świętując razem widzimy, że młodzież doskonale rozumie, czym jest wspólnota, ojczyzna i patriotyzm.