Z życia ZSP Aktualności

“Życie jest piękne”
21 listopada 2015

W piątek 20 listopada odbyła się kolejna projekcja w Dyskusyjnym Klubie Filmowym działającym w naszej szkole. Tym razem uczniowie obejrzeli włoską produkcję nagrodzoną trzema Oskarami i wieloma nagrodami publiczności pt. „Życie jest piękne” w reżyserii Roberta Benigniego, który jest również odtwórcą głównej roli męskiej. To wspaniale zagrana i z wielką pomysłowością nakręcona komedia o holokauście. Temat wojny przewrotnie pokazany przez Benigniego oprócz tego, że wywołuje śmiech widza, prawdziwie wzrusza i skłania do głębokich refleksji. Młodzi widzowie DKF w pełni docenili wielkość dzieła włoskiego reżysera i żywo reagowali zarówno śmiechem jak i szczerym wzruszeniem.

Opiekun klubu zaprasza na kolejną projekcję. W związku ze zbliżającą się rocznicą wprowadzenia stanu wojennego, 11 grudnia w piątek o godz. 15.00 zaprezentowana zostanie brawurowa komedia S. Chęcińskiego pt. „Rozmowy kontrolowane” z niezapomnianą rolą Stanisława Tyma.

Do zobaczenia!

Skip to content