Z życia ZSP Aktualności

Życie bez nałogów!
19 listopada 2017

W trzeci czwartek listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia.  W naszej szkole, jak co roku,  postanowiliśmy przypomnieć o tej inicjatywie, której celem jest zachęcenie do całkowitego porzucenia palenia tytoniu.

Tego dnia uczniowie ZSP mogli zmierzyć poziom tlenku węgla w wydychanym z płuc powietrzu dzięki urządzeniu zwanemu smokolizerem. Badanie wraz z fachowym objaśnieniem wykonywane zostało dzięki współpracy ze śremskim sanepidem. Chętni sprawdzali też, jak założenie alkogogli wpływa na precyzyjność wykonywanych ruchów. Młodzież przekonała się, że niektóre zwykłe czynności stają się nagle bardzo skomplikowane, ponieważ są to „niezwykłe” okulary, które umożliwiają osobie trzeźwej widzenie świata oczami kogoś z 1 promilem alkoholu we krwi. Uczniowie brali również udział w quizie dającym szansę ocenić swoją wiedzę z zakresu profilaktyki uzależnień i zdobyć nagrody.

Żywimy nadzieję, że uczestniczenie przez młodych ludzi w tego typu zajęciach zachęci ich do refleksji nad życiem bez niszczących nałogów, a palaczom pomoże podjąć decyzję o egzystencji wolnej od dymu tytoniowego i wybraniu zdrowego stylu bycia.

Skip to content