Z życia ZSP Aktualności

ZSP laureatem  konkursu  „Otwarta firma”
29 listopada 2017

W IX edycji programu Otwarta firma Młodzieżowej Fundacji Przedsiębiorczości, realizowanego w roku szkolnym 2016/2017, nasza szkoła znalazła się w gronie dziesięciu laureatów ze szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. W bieżącym roku szkolnym także dołączyliśmy do programu i w dniach od 13 do 19 listopada, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, zorganizowaliśmy dla uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych spotkania z przedstawicielami firm oraz instytucji funkcjonujących na lokalnym rynku.

Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. Zespół Szkół Politechnicznych od lat współpracuje z wieloma firmami, aby umożliwić swoim uczniom atrakcyjne i nowoczesne kształcenie. Dlatego realizacja tego programu wpisuje się doskonale w misję naszej szkoły.

W ramach X edycji programu Otwarta firma, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w różnorodnych działaniach przygotowujących ich do aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu gospodarczym. Przedstawiciele przedsiębiorstw gościli w ZSP prowadząc wykłady lub warsztaty dla młodzieży. Uczniowie chętnie zwiedzali zakłady pracy poszerzając wiedzę branżową oraz odwiedzali lokalne instytucje. Uczestnictwo w programie Otwarta firma umożliwia młodym ludziom poznanie specyfiki lokalnego rynku oraz  przygotowuje do wejścia na rynek pracy.

Ciekawe zajęcia stacjonarne oraz terenowe udało zrealizować się dzięki uprzejmości właścicieli oraz pracowników poniższych firm:

ALFA Finanse&Consulting; Hotel Metropol; PRYWATNY KANTOR WYMIANY WALUT E. PIEPRZYK; Poczta Polska Śrem; Eko-Partner s.c. Skup surowców wtórnych, Stacja Demontażu Pojazdów, Serwis wulkanizacji; SKF Polska SA; Schaeffler Polska Sp. z o.o.; Lascada;Volkswagen; Konbet Sp. z o.o.; Anubis-pl Sp. z o.o.; Finanse foryou; P.P.H.U Heaven; Eurobank; Bank Zachodni WBK; Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Śremie; Sklep Smerf; Xella Polska Sp. z o.o. Zakład Silka w Żabinku; Zakład Ubezpieczeń Społecznych o/Śrem; Śremskie Wodociągi; SKODA Auto Lab; Xella Polska Sp. z o.o.; Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego. Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości.

Dziękujemy!

Skip to content