Z życia ZSP Aktualności

Zło dobrem zwyciężaj
2 listopada 2022

W 38 rocznicę śmierci ks. Jerzego Popiełuszki społeczność szkolna uczciła pamięć o patronie ulicy przy, której znajduje się nasza szkoła. Spotkanie poprowadziła uczennica z klasy 4TBp. Ks. Filip natomiast przypomniał nam jakimi zasadami i wartościami w swoim życiu kierował się ks. Jerzy.

Młodzież złożyła również kwiaty przy pomniku księdza i zapaliła znicz, który jest oznaką Jego pamięci. Uczniowie  wysłuchali również wiersza ,,Biegnę do Ciebie Polsko” Teresy Boguszewskiej w wykonaniu uczennicy z klasy 1TT oraz pieśni ,,Ojczyzno ma” i ,,Bożę coś Polska”, które zagrał nasz szkolny saksofonista – Kacper Kuderczak z klasy 3TS. Przesłanie zło dobrem zwyciężaj nadal jest aktualne, tak jak mówił ks. Jerzy ,,nie osądzajmy drugiego człowieka nawet jeśli nie jest nam z nim po drodze”.

Skip to content