Z życia ZSP Aktualności

Zgłębiali wiedzę o silnikach
16 listopada 2016

Uczniowie Technikum Samochodowego chłoną wiedzę nie tylko w szkolnych ławkach. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnego procesu nauczania są wycieczki do zakładów produkujących pojazdy mechaniczne oraz części samochodowe czy liczne szkolenia, w których młodzież ZSP uczestniczy od lat.

W ostatnich dniach doświadczyli tego chłopcy z klasy I TS, którzy 14 listopada zwiedzili fabrykę silników Volksagena w Polkowicach. Tam zobaczyli prototypowy silnik diesla, w którym blok wykonano ze stopu aluminium. Być może ten nowatorski sprzęt przechodzący obecnie badania techniczne wejdzie do seryjnej produkcji, a nasi uczniowie jako jedni z pierwszych mogli się z nim zapoznać. Młodzież dowiedziała się także, że prawie co 20 sekund fabrykę w Polkowicach opuszcza kompletny silnik, a na dobę fabryka produkuje ich aż 2800.

Wiedzę o silnikach zgłębiali także 15 listopada uczniowie z klasy 3 TS, którzy wzięli udział w szkoleniu firmy Mahle dotyczącym tłoków, pierścieni oraz tulei silnikowych. Zostali oni zaproszeni na drugą część szkolenia, która odbędzie się w Krotoszynie, gdzie firma Mahle produkuje tłoki, korbowody i tuleje silnikowe m. in. do Volkswagena, Mercedesa, Porsche i BMW.

Tak można się uczyć!

Skip to content