Z życia ZSP Aktualności

“ZDROWO NA SPORTOWO”
20 kwietnia 2023
Pod tym hasłem 18 kwietnia 2023r. społeczność szkolna Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie wzięła udział w happeningu promującym zdrowe żywienie i aktywny tryb życia.
Organizatorzy happeningu zapewnili wiele atrakcji dla swoich podopiecznych:
– “Wiemy co jemy – podróż ze smakiem” – tutaj uczniowie klasy 3TT przygotowali plakaty przedstawiające  siedem krajów, zawierających ciekawostki dotyczące smakołyków, kultury i języka danego kraju. Natomiast klasa 3TG przygotowała degustację przekąsek charakterystycznych dla w/w państw, m.in. Meksyk: churros, Grecja: tzatziki, sałatka grecka i melon, Włochy: caprese, bagietka z pastą z tuńczyka i czarnych oliwek oraz masłem czosnkowym, Japonia: sushi, dango i zielona herbata, Francja: makaroniki, croissant z konfiturą, pasta jajeczna i kawa, Niemcy: sałatka ziemniaczana.
– Obwód stacyjny – nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali trzy konkurencje sportowe : deska, skakanka i odbicia piłki siatkowej na czas. W konkurencjach wyłoniono następujących zwycięzców: klasa 1TF: Janina Lysenko, Karolina Pachurka (wyróżnienie), klasa 4TBp: Michalina Jędroszkowiak, Tobiasz Majsner (wyróżnienie), klasa 4TFp: Sylwia Bartkowiak, Julia Nadolna (wyróżnienie). W/w zwycięzcy oraz osoby wyróżnione otrzymały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
– Belgijka – podczas długiej przerwy chętni uczniowie mieli możliwość aktywnie spędzić czas przy krokach tańca ludowego, szczególnie popularnego we Francji.
– Fitness z Norbi Body Revolution – społeczność szkolna miała okazję zwiększyć wydolność organizmu i poprawić samopoczucie, dzięki aktywności, która jest dostosowana do danej jednostki. Taki regularny styl życia pozwala osiągnąć szczytową formę.
– Turniej piłki nożnej – w turnieju wzięło udział pięć drużyn klas pierwszych. Podczas poszczególnych rozgrywek wyłoniono zwycięzców: miejsce I: klasa 1D, miejsce II: klasa 1A, miejsce III: klasa 1TB. 
Aby zachować zdrowie należy zatem odpowiednio się odżywiać oraz aktywnie spędzać czas jak to pokazali uczniowie ZSP w Śremie. Niech zatem towarzyszy nam na co dzień hasło: “Zdrowo na sportowo”.
Skip to content