Z życia ZSP Aktualności

Zajęcia w terenie
29 września 2017

Uczniowie Technikum Budowlanego nie mogą narzekać na nudę. Poza tradycyjnym zdobywaniem wiedzy uczestniczą w pokazach oraz wycieczkach poszerzających ich wiedzę i umiejętności. W czwartek 28 września klasy II i III wzięły udział w zajęciach terenowych.

Przyszli budowlańcy zwiedzali zakłady produkcyjne SILKA koncernu XELLA w Żabinku, gdzie zapoznano ich z asortymentem i  wszystkimi procesami produkcji wyrobów silikatowych, poczynając od kopalni piasku do pakowania gotowych wyrobów na końcu.

Młodzież podziwiała także zabytkowy drewniany kościół z XVIII w. pw. św. Jakuba Apostoła w Żabnie. Uczniowie odwiedzili również stadninę koni w Jaszkowie. Tam analizowali konstrukcję hali i zagospodarowanie przestrzenne obiektów.

Wycieczka bardzo podobała się młodym budowlańcom i niewątpliwie przyczyniła się do poszerzenia ich wiedzy zawodowej zdobytej na lekcjach wzbogacając proces dydaktyczny.

Skip to content