Z życia ZSP Aktualności

Zajęcia praktyczne w terenie
24 marca 2018

Uczniowie z klasy 3 technikum turystycznego mieli okazję realizować zajęcia praktyczne w terenie, a konkretnie w stolicy województwa dolnośląskiego – Wrocławiu, do którego udali się 22 marca br. Wycieczkę w całości opracowali i przygotowali entuzjaści turystyki w szkolnej pracowni turystycznej. Młodzież zaplanowała przejazd koleją na trasie z Czempinia do Wrocławia i z powrotem oraz przejazdy w mieście komunikacją tramwajową (godziny, linie, przystanki). Młodzi podróżnicy dokonali również internetowych rezerwacji zwiedzania najciekawszych obiektów we Wrocławiu.

Turyści z ZSP  rozpoczęli podróż w Czempiniu, by pociągiem Pol-regio dotrzeć we wczesnych godzinach rannych do Wrocławia. Zwiedzili Centrum Nauki i Wiedzy o Wodzie – Hydropolis, a wizyta ta zbiegła się z Międzynarodowym Dniem Wody. Spacer przy Hali Stulecia, Ostrów Tumski – Katedra, Most miłości, Starówka, Rynek, deptak – ulica Świdnicka oraz przejazd nad Odrą kolejką gondolową Polinka wywarły na uczniach nie małe wrażenie.

Podczas wycieczki pilotaż, przewodnictwo miejskie i krajoznawcze prowadzili uczniowie, a nauczyciele obserwowali …i byli pod dużym wrażeniem. Zwieńczeniem zwiedzania miasta był przejazd do Sky Tower – najwyższego apartamentowca w Polsce oraz wjazd na 49 piętro, z którego można było podziwiać wspaniałą panoramę miasta Wrocławia. Tego widoku uczniowie długo nie zapomną.

Zajęcia w terenie bardzo podobały się młodym entuzjastom turystyki i niewątpliwie przyczyniły się do poszerzenia ich wiedzy zawodowej.

Skip to content