Z życia ZSP Aktualności

Zagadki architektoniczne naszej małej ojczyzny
3 marca 2016

Drużyna uczniów z klasy III TB (w składzie: Weronika Piątyszek, Joanna Wachowicz i Szymon Kaźmierski) udowodniła, że budowlańcy z ZSP doskonale znają architekturę naszego miasta i regionu. Przyszli technicy budownictwa pokonali 3 marca w zorganizowanej przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej oraz Stowarzyszenie WARTO V edycji międzyszkolnego konkursu „Zagadki architektoniczne Śremu i okolic” drużynę z Zespołu Szkół Rolniczych z Grzybna.

Zespoły rozwiązywały zadania z  trzech bloków tematycznych: cz. I „Konkurs budowlany”,  cz. II „ Historia architektury”, cz. III „Czy znasz swoje miasto Śrem?” Ich prace oceniało dwuosobowe jury: sekretarz TMZŚ pani Wiesława Grobelna oraz prezes TMZŚ pan Jerzy Naskręt. Drużyny wykazały się  dobrą znajomością konkursowych zagadnień, poziom był bardzo wyrównany,  jednak to nasi uczniowie zdobyli największą liczbę punktów i zostali zwycięzcami zawodów drużynowych. W konkursie indywidualnym najlepszą znajomością Śremu i okolic wykazali się oczywiście nasi uczniowie, którzy zajęli następujące miejsca: I – Joanna Wachowicz, II – Szymon KaźmierskiIII miejsce – Weronika Piątyszek. Uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom wiedzy o architekturze naszej małej ojczyzny.

 

Skip to content