Z życia ZSP Aktualności

„Zabytki architektoniczne na ziemi Śremskiej”
25 marca 2018

VII edycja konkursu zorganizowanego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej oraz Stowarzyszenie „WARTO” odbyła się  22 marca 2018  w  Zespole Szkół Politechnicznych. W zmaganiach konkursowych udział wzięły trzyosobowe drużyny z Zespołu Szkół Technicznych w Śremie, Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie oraz Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie. Naszą szkołę reprezentowali:

Patryk Jarczyński – kl. 3TB

Kacper Zgrabczyński – kl. 3TB

Hubert Flaczyński – kl. 2 TB

Zawodnicy rozwiązywali zadania z następującej tematyki: część I „Konkurs budowlany”, część II „Historia architektury”, część III „Czy znasz swoje miasto Śrem?”

Prace oceniało jury w składzie: sekretarz TMZŚ pani Wiesława Grobelna oraz prezes TMZŚ pan Jerzy Naskręt. Gościem specjalnym podczas konkursu był pan Zdzisław Żeleźny.

Poziom wiedzy uczestników był bardzo wyrównany, wszyscy wykazali dobrą znajomością zagadnień konkursowych. Największą liczbę punktów uzyskali uczniowie naszej szkoły i zostali zwycięzcami konkursu  drużynowego.

 W konkursie indywidualnym Hubert Flaczyński zajął III miejsce.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

 

Skip to content