Z wizytą w Rogalinie…
12 listopada 2021

Uczniowie z klas  3TBg i 3TBp Technikum Budowlanego, w dniu 10 listopada 2021 r. zwiedzali zespół pałacowo-parkowy w Rogalinie.

Głównym celem wycieczki było zapoznanie się przyszłych budowlańców z zabytkiem architektury pałacowej, który otwarty został i oddany do zwiedzania po gruntownej renowacji.  Uczniowie podziwiali konstrukcje pałacu, jego elementy architektoniczne i wykończeniowe, wnętrza historyczne, a także mieli okazję poznania historii rodu Raczyńskich, zasłużonego dla Wielkopolski i Polski.

Duże wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiła galeria obrazów wybitnych malarzy polskich i zagranicznych.

Następnie młodzież udała się do parku pałacowego i słynnych dębów rogalińskich Lecha, Czecha i Rusa,  przy których o godzinie 11:11 uczniowie odśpiewali  hymn państwowy.

Ostatnim punktem do zwiedzania był Kościół i Mauzoleum Raczyńskich, gdzie w jednym z sarkofagów spoczęły szczątki prezydenta RP na uchodźstwie Edwarda Raczyńskiego.

Pogoda i humory uczestników wyjazdu dopisywały. Wycieczka była ciekawym urozmaiceniem w procesie dydaktycznym i poszerzyła wiedzę historyczną i zawodową przyszłych budowlańców.