Z życia ZSP Aktualności

Z cyklu “Rowerem do…”
20 września 2018

Pasjonatów dwóch kółek w naszej szkole  jest wielu zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Rower jest dla nich nie tylko środkiem transportu do szkoły i pracy, ale też podstawą do zajęć pozalekcyjnych. Korzystając ze słonecznej aury wybrali się oni jednośladami do Brodnicy oraz Zawór.

W sobotę 15 września duża grupa uczniów wraz z czwórką nauczycieli uczestniczyła w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez Unię Gospodarczą Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości z cyklu „Rowerem do…”. Meta Rajdu przygotowana była w Brodnicy, a nasi rowerowi zapaleńcy, aby dotrzeć do celu wybrali ciekawą, malowniczą, niekoniecznie najkrótszą trasę. Na mecie można było wziąć udział w konkurencjach sportowych i obsługi roweru.

W podobnym składzie osobowym uczniowie oraz nauczyciele ZSP wzięli udział w jesiennym rajdzie poświęconym pamięci Maksymiliana Cygalskiego. Tym razem był to XXI rajd zorganizowany przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej, a nasza szkoła włączyła się w przygotowanie  startu. Uczestników rajdu zgromadzonych przy pomniku Powstańców Wlkp. na terenie ZSP wystartowali Starosta Śremski pan Zenon Jahns oraz Dyrektor ZSP pani Wisława Frydryszak, życząc rowerzystom szerokiej i bezpiecznej drogi. Szlak rowerowy prowadził ze Śremu do Zawór, gdzie upamiętniono 118. rocznicę urodzin powstańca Wielkopolskiego i Śląskiego – Maksymiliana Cygalskiego. Zarówno na starcie, jak i na mecie witało uczestników wiele śremskich osobistości,  w tym starosta i wiceburmistrz. 

Zapewne w tym roku to jeszcze nie koniec rowerowych wojaży.

 

 

Skip to content