Z życia ZSP Aktualności

XXXIV Olimpiada Budowlana
9 marca 2021

Jak co roku, także i w tym, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, w całej Polsce odbywają się różnorodne konkursy i olimpiady dla uczniów szkół ponadpodstawowych, akredytowane przez ministerstwo.

W jednej z nich,  Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, nasi uczniowie startują z sukcesem od wielu lat. Również w tym roku szkolnym  postanowiliśmy zmierzyć  się z tym niełatwym zadaniem.

Spośród najlepszych uczniów  z klas III i IV technikum budowlanego, do etapu okręgowego zakwalifikowali się: Hubert Jędrzejewski i Filip Matuszewski z kl. IV oraz Wiktoria Tomczyk, Patryk Szymczak i Patryk Jurga z kl. III.

Finał okręgowy XXXIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych  odbył się w sobotę, 6 marca, w  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  nr 1 „Budowlanka” w Zielonej Górze. Podczas inauguracji olimpiady obecni byli: prezydent Zielonej Góry oraz delegaci organizatora centralnego, sponsorów i opiekunowie z poszczególnych szkół. Po opuszczeniu sal przez opiekunów, uczniowie przystąpili do pracy  z zadaniami konkursowymi. Były to cztery godziny aktywnej pracy z krótką przerwą na obiad. 

Aktywna praca oraz doskonałe przygotowanie przyniosły wspaniałe rezultaty. Finalistą XXXIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych został Filip Matuszewski z kl. 4 TB, który zajął 9 miejsce w okręgu, co w klasyfikacji ogólnopolskiej pozwoliło mu uplasować się w gronie najlepszych. Tytuł ten daje Filipowi wstęp na wszystkie uczelnie techniczne w Polsce. Pozostali nasi reprezentanci również zajęli dobre miejsca i w klasyfikacji szkół dało to naszej szkole 3 miejsce.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy wielu sukcesów zawodowych.

 

Skip to content