Z życia ZSP Aktualności

XXXII Okręgowa Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych
15 marca 2019

Organizatorem Olimpiady jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, a głównym celem pogłębianie wiedzy i umiejętności budowlanych, przygotowanie uczniów do kształcenia na kierunkach budowlanych szkół wyższych oraz zachęcanie młodzieży do rozwijania swoich uzdolnień i stworzenie warunków zdrowego współzawodnictwa.

Eliminacje szkolne do XXXII Okręgowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności  Budowlanych odbyły się w naszej szkole 21 listopada 2018 r., a tematyka zadań obejmowała zakres wszystkich przedmiotów zawodowych budowlanych, z których to uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami. Po rywalizacji w etapie szkolnym najwięcej punktów uzyskali uczniowie: Jarczyński Patryk – kl.4TB, Flaczyński Hubert– kl.3TB oraz Zgrabczyński Kacper – kl.4TB, którzy reprezentowali naszą szkołę na XXXII Okręgowej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności  Budowlanych w Zielonej Górze 2 marca 2019 r. W zmaganiach wzięło udział 31 zawodników z 9 szkół województwa wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. W tym roku rywalizacja między zawodnikami była bardzo wysoka, a naszym reprezentantom nie udało się zakwalifikować do finału, choć było bardzo blisko. Uczniowie uplasowali się na miejscach:

Hubert Flaczyński                kl. 3TB – miejsce 9

Patryk Jarczyński                 kl. 4TB – miejsce 13

Kacper Zgrabczyński           kl. 4TB – miejsce 14

W klasyfikacji szkół uzyskaliśmy podobnie jak w ubiegłym roku wysokie III miejsce, tuż za Zieloną Górą i Poznaniem.

Gratulujemy uczestnikom i życzymy sukcesów w dalszej nauce.

Skip to content