Z życia ZSP Aktualności

X Powiatowy Turniej Motoryzacyjny w ZSP
27 kwietnia 2016

We wtorek 26 kwietnia gościliśmy w naszej szkole uczestników i organizatorów X edycji powiatowego etapu Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego popularyzującego wiedzę o przepisach ruchu drogowego i pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach.

W rywalizacji udział wzięły trzyosobowe drużyny uczniowskie z Zespołu Szkół Politechnicznych, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Rolniczych. Organizatorem konkursu była Komenda Powiatowa Policji w Śremie  współpracująca ze Starostwem Powiatowym oraz firmą DAR-ZOF.

Uczniowie musieli zmierzyć się z testem składającym się z 18 zadań ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Umiejętności praktyczne sprawdzano podczas jazdy na czas skuterem i samochodem z talerzem stewarda. Zawodnicy musieli także wykazać się znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Najlepsza okazała się drużyna ZSP w składzie: Bartosz Jerzak, Dariusz Matuszewski oraz Maciej Raimann. Nasi chłopcy będą reprezentować szkołę i powiat śremski w finale wojewódzkim, który odbędzie się w 31 maja w Kaliszu. Kolejne miejsca zajęli uczniowie z ZST, ZSE oraz ZSR.

Gratulujemy naszej drużynie sukcesu i życzymy powodzenia w Kaliszu.

Skip to content