Z życia ZSP Aktualności

X Jubileuszowe Targi Edukacyjne
18 marca 2018

W  murach naszej szkoły 16 marca odbyła się kolejna odsłona Targów Edukacyjnych pod stałym hasłem Edukacja-Praca-Przyszłość.

X Jubileuszowe Targi uroczyście otworzył starosta powiatu śremskiego – pan Zenon Jahns, który w swoim wystąpieniu zachęcał zgromadzonych w auli ZSP gimnazjalistów do kontynuowania nauki w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu śremskiego, które posiadają wykwalifikowaną kadrę, nowoczesne wyposażenie i charakteryzują się wysoką jakością kształcenia oraz podkreślił, że ciągle zmieniający się rynek pracy czeka na zawodowców. Gościnne mury ZSP zaszczyciła również swoją obecnością dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Poznaniu pani Maria Jedlińska-Pyssa.

Nasza szkoła przywitała gości oraz tłumnie przybyłych uczniów gimnazjów pokazem mody zawodów, w których kształcą szkoły ponadgimnazjalne w powiecie śremskim. Dla wszystkich wystąpił również szkolny zespół muzyczny, który tworzą uczniowie z pasją.

Tegoroczni absolwenci gimnazjum, którzy już niedługo staną przed wyborem dalszej drogi edukacyjnej, mogli zapoznać się z bogatą ofertą śremskich szkół ponadgimnazjalnych, placówek oświatowych oraz skorzystać z pomocy doradców zawodowych i psychologów. Po raz pierwszy swoje stoiska przygotowali również zaprzyjaźnieni ze szkołą pracodawcy, których ofertę mogli poznać uczestnicy targów.

Mimo niesprzyjającej pogody atmosfera w murach ZSP była gorąca. Dla licznie przybyłych gości i gimnazjalistów otworzyliśmy szkolne pracownie, w których uczniowie poszczególnych kierunków prezentowali umiejętności zawodowe, a zainteresowanie naszymi kierunkami kształcenia było bardzo duże. Nauczyciele i uczniowie zapewniali, że nauka w Zespole Szkół Politechnicznych odbywa się w nowoczesnych, specjalistycznie wyposażonych pracowniach, a profesjonalne podejście do nauki jest kluczem do sukcesu zawodowego absolwentów.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili naszą szkołę i zapraszamy ponownie w gościnne progi Zespołu Szkół Politechnicznych.

 

 

Skip to content