Z życia ZSP Aktualności

Wystartowali w XLIV Olimpiadzie Wiedzy Technicznej
21 października 2017

Po raz czwarty uczniowie naszej szkoły wystartowali w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej.

W piątek 20 października w całej Polsce odbyły się zawody I stopnia XLIV edycji tej olimpiady, której celem jest budzenie i rozwijanie predyspozycji technicznych młodzieży oraz podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności w dziedzinie techniki.

Uczestnicy rozwiązywali zadania przygotowane przez Komitet Główny OWT: 15 testowych i 3 problemowe. Odpowiedzi zostały przesłane do Komitetu Okręgowego w Poznaniu. Zawodnik, który uzyska minimum 16 punktów zakwalifikuje się do zawodów II stopnia.  

Swoje umiejętności oraz wiedzę techniczną postanowiło sprawdzić piętnastu uczniów z klas 2, 3 i 4 naszego Technikum Samochodowego i Technikum Budowlanego.

Życzymy powodzenia!!! 

Skip to content