Z życia ZSP Aktualności

Wystartowali w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej
23 października 2016

W piątek 21 października w całej Polsce odbyły się zawody I stopnia XLIII Olimpiady Wiedzy Technicznej, przeprowadzonej po raz trzeci w naszej szkole. Celem tej olimpiady jest budzenie i rozwijanie predyspozycji technicznych uczniów oraz podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności w dziedzinie techniki.

Stan swojej wiedzy i umiejętności w tym zakresie postanowiło sprawdzić 18 uczniów naszej szkoły z klas trzecich oraz czwartych Technikum Budowlanego i Technikum Samochodowego.

Zawody przebiegały zgodnie z regulaminem olimpiady. Uczestnicy rozwiązywali przygotowane przez Komitet Główny OWT zadania: 15 testowych i 3 problemowe. Odpowiedzi zostały przesłane do Komitetu Okręgowego w Poznaniu. Zawodnik, który uzyska minimum 16 punktów zakwalifikuje się do zawodów II stopnia. 

Życzymy powodzenia!!!

Skip to content