Z życia ZSP Aktualności

Wyjazd do Felsberg w Niemczech
20 kwietnia 2015

W dniach od 8 do 14 kwietnia br. grupa uczniów z naszej szkoły przebywała w Felsberg w Niemczech w ramach wymiany młodzieży PNWM.
W wymianie wzięli udział uczniowie klasy trzeciej uczący się w zawodzie kucharz. Młodzież z wychowawcą p. Grzegorzem Pawlakiem przez niemal tydzień realizowała wraz z rówieśnikami z Niemiec główny temat wymiany, czyli „formy recyklingu”. W programie nie zabrakło zajęć kulinarnych oraz rekreacyjno – sportowych. Udało się zwiedzić Felsberg, malownicze miasteczko z dobrze zachowaną zabudową „pruską” oraz Kassel, a w nim między innymi Park Herkulesa. W ramach spotkań projektowych grupa polska i niemiecka tworzyły użyteczne przedmioty z odpadów by na zakończenie wspólnie prezentować swoje wytwory.
Wszyscy uczestnicy zgodnie przyznali, że wyjazd był wspaniały przeżyciem. Już niedługo w ramach rewizyty będziemy gościć grupę niemieckiej młodzieży w Śremie.

Skip to content