Z życia ZSP Aktualności

Wycieczkowy tydzień września
26 września 2019

Uczniowie z klas: 4 TBS i 4 TFT wzięli udział w Poznańskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2019, który odbył się 23 września br. na terenie Politechniki Poznańskiej. Maturzystów przybyłych z całego województwa wielkopolskiego w murach uczelni przywitał  prof. Jacek Goc, prorektor Politechniki Poznańskiej. Młodzież wzięła udział w spotkaniach z ekspertami OKE w Poznaniu, którzy omawiali procedury maturalne i przykładowe zadania z arkuszy. Uczniowie zwiedzili również budynek politechniki, sale wykładowe oraz uczestniczyli w wielu prezentacjach uczelni z całej Polski.
Szczegółowe informacje, które zebrali pomogą przy  wyborze przedmiotu dodatkowego na maturze, aby po skończeniu  ZSP kontynuować naukę na uczelniach w całej Polsce.

Piękna pogoda ostatniego tygodnia września i dobre humory sprzyjały również uczniom klas drugiej i trzeciej technikum budowlanego, którzy 24 września br. spędzili na zwiedzaniu Torunia i podziwianiu tego pięknego miasta. Przewodnik oprowadził uczestników wycieczki  po urokliwych uliczkach, ciekawie opowiadał o historii miasta, jego słynnych mieszkańcach oraz pomnikach i zabytkach. Przyszli budowlańcy mogli zapoznać się z konstrukcją obiektów, wiązaniem cegieł w murach, detalami architektonicznymi oraz renowacją budynków w starym mieście. Nie obyło się bez zakupów tradycyjnych toruńskich pierników.
Toruń wywarł duże wrażenie swoim pięknem, a jeden dzień zdaniem uczniów to zdecydowanie za mało.

Natomiast grupa młodych adeptów sztuki fryzjerskiej 24 września wybrała się do hurtowni fryzjersko-kosmetycznej, aby zapoznać się  bogatą ofertą kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji włosów oraz skorzystać z badania kondycji włosów z wykorzystaniem profesjonalnej mikrokamery. Uczniowie pierwszych klas fryzjerskich uzyskali cenne informacje i wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów i skóry głowy oraz otrzymali od współpracującej ze szkołą firmy Fale Loki Koki najnowsze czasopisma branżowe. Skorzystali również z możliwości zakupu kosmetyków do pielęgnacji włosów i skóry głowy oraz stylizacji fryzur.

Wycieczki dydaktyczne nie tylko wspierają rozwój umiejętności młodych ludzi, ale pomagają im w budowaniu wysokich kompetencji, aby w życiu zawodowym mogli w pełni wykorzystać zdobytą wiedzę.

Skip to content