Z życia ZSP Aktualności

Wycieczek dydaktycznych ciąg dalszy
19 września 2018

Tym razem uczniowie klasy drugiej i trzeciej Technikum Budowlanego wybrali się w słoneczny wtorek 18 września br. do Rogalina. Zwiedzili tam zespół pałacowo-parkowy. Przyszli budowlańcy zapoznali się z zabytkiem architektury pałacowej, który otwarty został po niedawnej renowacji. Młodzież podziwiała konstrukcje  pałacu, jego elementy architektoniczne, wnętrza historyczne, a także miała okazję do poznania historii rodu Raczyńskich, zasłużonego dla Wielkopolski i Polski. Duże wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiła galeria obrazów wybitnych malarzy.

Młodzież udała się również do parku pałacowego i słynnych dębów rogalińskich. Pogoda i humory uczestników wyjazdu dopisywały. Wycieczka była ciekawym urozmaiceniem w procesie dydaktycznym i przyczyniła się do poszerzania wiedzy historycznej i zawodowej przyszłych budowlańców.

Skip to content