Z życia ZSP Aktualności

Wspólne kolędowanie w atmosferze radości i pokoju
16 grudnia 2016

Każdy, kto chciał poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, mógł wziąć udział w Koncercie Kolęd i Pastorałek, który odbył się 14 grudnia w auli ZSP.

Było to niezwykłe przedsięwzięcie, które połączyło uczniów i nauczycieli. Zaśpiewali oni dla przyjaciół Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie swoje ulubione kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki. Zanim jednak publiczność usłyszała ich przepiękne aranżacje, na scenie wystąpił gość specjalny – śremski chór Cantavi ad Homini, który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.

Równie pięknie i miło zrobiło się po przerwie, podczas której każdy mógł uraczyć się wypiekami przygotowanymi przez uczniów naszego Technikum Gastronomicznego. Publiczność nie tylko nagradzała gromkimi brawami profesjonalne wykony uczniów i nauczycieli występujących w drugiej części koncertu, ale także włączała się we wspólny śpiew entuzjastycznie przyjmując wszystkich artystów.

Duch Bożego Narodzenia unosił się w auli, którą wypełniał nie tylko śpiew przeplatany refleksyjnymi tekstami, ale także wzruszenie, pokój i radość…

Może w przyszłym roku po raz kolejny zabrzmią w naszej szkole kolędy i pastorałki  łącząc ludzkie serca?

Skip to content