Z życia ZSP Aktualności

“Wróżki, stwory i inne potwory”
23 listopada 2022

To hasło przewodnie III Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego, który zorganizowany został 23 listopada 2022 roku w Zespole Szkół Politechnicznych w Śremie.
Głównym patronem zmagań konkursowych był starosta śremski pan Zenan Jahns.
Do rywalizacji przystąpiło 15 trzyosobowych drużyn, a więc 45 młodych adeptów sztuki fryzjerskiej ze szkół w Jarocinie, Lesznie, Poznaniu i Śremie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klas: drugiej oraz czwartych technikum fryzjerskiego.

Celem konkursu było stworzenie nieszablonowej całościowej stylizacji składającej się z fryzury, odpowiednio dobranego stroju oraz makijażu, który podkreślał charakter i niepowtarzalność kompozycji. Ocenie jury podlegały takie elementy pracy jak: zabezpieczenie odzieży klienta, niezmieniona faktura włosów przed konkursem, zgodność fryzury i stylizacji z tematem, estetyka wykonanej pracy oraz poziom trudności i kreatywność wykonanej kompozycji. Młodzi mistrzowie szczotki i grzebienia przez ponad trzy godziny zmagali się z wykonaniem zadania, a efekty ich pracy zaskakiwały oryginalnością i pomysłowością wykonania. Po wykonanej pracy uczestnicy konkursu prezentowali wykonane przez siebie dzieła. Wybór najlepszej stylizacji był dla jury ogromnym wyzwaniem.

W tym roku prace młodych adeptów fryzjerskich oceniało jury w składzie: Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu – pani Violetta Jastrząbek (przewodnicząca), przedstawicielki śremskiej branży fryzjerskiej – panie Sylwia Sójka i Ilona Waraksa oraz absolwent śremskiego technikum fryzjerskiego, wielokrotny uczestnik konkursów fryzjerskich – pan Tomasz Przybylski.

Fundatorem nagród w konkursie było Starostwo Powiatowe w Śremie, a wręczyli je wraz z dyplomami – przewodnicząca jury Wioleta Jastrząbek, oraz Starosta Powiatu Śremskiego Zenon Jahns.

I miejsce zajęły Agata Herzog i Aleksandra Kotecka – Zespół Szkół Odzieżowych w Poznaniu
II miejsce zajęły Oliwia Mrówczyńska i Klaudia Banaszek – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Krotoszynie
III miejsce zajęły Martyna Kalisz i Wiktoria Jurga – Zespół Szkół Politechnicznych w Śremie
Tuż za podium uplasowały się Hanna Glapiak i Laura Jakubowska z Technikum TEB Edukacja w Lesznie.

Udział w konkursie był dla młodzieży doskonałą okazją do podejmowania twórczych działań, wymiany doświadczeń między uczestnikami oraz prezentacji nowoczesnych technik fryzjerskich, a przede wszystkim do rozwijania swoich pasji – jak podkreśliła dyrektor ZSP pani Wisława Frydryszak.

Skip to content