Z życia ZSP Aktualności

We wrocławskim ZOO i Muzeum Narodowym
16 maja 2022

“Piątek trzynastego” – radosny, słoneczny piękny dzień na wycieczkę i dlatego uczniowie klas: 2E, 1TB, 2C, 1TT i 2 TBG już o 6.45 zebrali się przed szkołą i wyruszyli do Wrocławia. Postanowili udowodnić, że nawet 13. w piątek będą się świetnie bawić i jednocześnie uczyć na wycieczce.

Pierwszym punktem trasy było Oceanarium – Wrocławskie ZOO – największe i najpiękniejsze w Polsce. To ogród zoologiczny pod każdym względem wyjątkowy, najstarszy ogród Zoologiczny w Polsce oraz piąty najczęściej odwiedzany na świecie z rekordem dziennym wejść 28300 osób. Zoo to posiada 10500 zwierząt z 1132 gatunków. W tej kategorii jest to trzecie największe Zoo na świecie. Niektóre zwierzęta na pewno widzieliśmy po raz pierwszy:)

Około 13.30 udaliśmy na rynek. Tam poznawaliśmy zabytki i szukaliśmy słynnych wrocławskich krasnali.

Na 15.30 mieliśmy umówioną Panoramę Racławicką- unikatowe dzieło Styki i Kossaka z lat 1893–1894 upamiętniające 100. rocznicę insurekcji kościuszkowskiej Pomysłodawcą panoramy był znany lwowski malarz Jan Styka (1858–1925), który zaprosił do współpracy znakomitego batalistę Wojciecha Kossaka (1856–1942).

Emocji wrażeń było sporo. Pogoda nam dopisała i humory także:) Zero pecha! Zmęczeni, ale zadowoleni dotarliśmy do Śremu o 18.55. To był nasz najdłuższy szkolny dzień.

 

Skip to content