Z życia ZSP Aktualności

W zakładzie SILKA
2 listopada 2021

Kolejne zajęcia w terenie, a tym razem uczestniczyli w nich uczniowie Technikum Budowlanego z klas 3TBg  i 4TB (27 października 2021r.). Zwiedzili oni zakłady produkcyjne SILKA koncernu XELLA w Żabinku, który jest jednym z największych i najbardziej doświadczonych producentów materiałów budowlanych w Polsce, takich jak Ytong, Silka, Hebel, MultiporUrsa, a także – dzięki własnemu narzędziu do projektowania blue.sprint – jednym z pionierów w zakresie cyfrowego wsparcia inwestycji budowlanych.W firmie tej wykorzystuje się innowacyjne produkty i usługi.

Przyszli budowlańcy zapoznali się z asortymentem i  wszystkimi procesami produkcji wyrobów silikatowych  poczynając od zakładowego laboratorium, kopalni piasku, aż do pakowania gotowych wyrobów. Przedstawiciele zakładu przeprowadzili dla naszej młodzieży szkolenie dotyczące nowoczesnej technologii murowania z bloczków silikatowych TEMPO z użyciem lekkiego dźwigu,  co znacznie ułatwia i przyspiesza wzniesienie ścian oraz zmniejsza pracochłonność robót murowych.

W drodze powrotnej uczniowie  odwiedzili stadninę koni w Jaszkowie, gdzie zapoznali się z konstrukcją  obiektów rolniczych.

Wycieczki do zakładów produkujących wyroby budowlane poszerzają wiedzę zawodową  uczniów zdobytą na lekcjach oraz wzbogacają proces dydaktyczny.

Skip to content