Z życia ZSP Aktualności

W zakładach SILKA i BRIDGESTONE
30 marca 2023

Wycieczki dydaktyczne to jeden z najlepszych sposobów poznawania nowych obiektów, rozwijania spostrzegawczości, zaspokajania ciekawości oraz pogłębiania wiedzy i integracji zespołu klasowego.
I dlatego też we wtorek 28 marca grupa uczniów z technikum budowlanego wybrała się do zakładów produkcyjnych SILKA koncernu XELLA w Żabinku, a uczniowie technikum samochodowego do firmy BRIDGESTONE w Poznaniu.

Przyszli budowlańcy mogli zapoznać się z asortymentem i wszystkimi procesami produkcji wyrobów silikatowych poczynając od laboratorium przyzakładowego poprzez główną halę produkcyjną, aż do pakowania gotowych wyrobów.

W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili stadninę koni w Jaszkowie, gdzie zapoznali się z konstrukcją i zagospodarowaniem przestrzennym obiektów rolniczych.

Natomiast uczniowie klasy drugiej i czwartej technikum samochodowego mogli prześledzić cały proces powstawania opony od momentu nawinięcia drutówki, skończywszy na wulkanizacji bieżnika i kontroli końcowej. Ogromne wrażenie zrobił również całkowicie zautomatyzowany magazyn główny na ok. milion opon.

Firma Bridgestone Poznań produkuje opony w rozmiarach od 16 do 23cali, dostarcza opony na pierwszy montaż do aut takich marek jak Mercedes, BMW, Audi, VW, Skoda, Ferrari, Maserati, Citroen.

I chociaż aura nie sprzyjała, to obie wycieczki przyczyniły się do poszerzenia wiedzy zawodowej uczniów zdobytej na lekcjach oraz urozmaicenia procesu dydaktycznego. Przekazywanie wiedzy podczas takich wycieczek wzbudza również w uczniach ciekawość, samodzielne myślenie oraz wyciąganie wniosków.

Skip to content