Z życia ZSP Aktualności

W świecie samodzielnego eksperymentowania
5 marca 2015

W czwartek 5 marca uczniowie klas technikum: samochodowego, budowlanego, fryzjerskiego, turystycznego i gastronomicznego odwiedzili Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Na początku młodzież z nauczycielami, podczas zajęć w laboratorium fizycznym lub biologicznym oraz pracowni robotycznej, przekonali się, że najprostsze metody: próbuj, sprawdzaj, dotykaj i pytaj, to najlepszy sposób na przyswojenie sobie nowych wiadomości i umiejętności. Dzięki temu jednym udało się wydrukować na drukarce 3-D, inni zbudowali laser i stworzyli swój własny hologram a inni mogli zobaczyć, to co jest niewidoczne.
Podczas zwiedzania wystaw uczniowie dowiedzieć się, przy użyciu różnych ciekawych eksponatów, co dzieje się w ich głowie, gdy się smucą lub kłamią, zobaczyli, jak wygląda świat oczami węża, czy wreszcie, czy umieją sterować swoim mózgiem. Przy stołach warsztatowych młodzież i nauczyciele podejmowali wyzwania naukowe i logiczne, aby przekonać się, że muzyki można słuchać używając słomki i ust a nie uszu.
Wizyta zakończyła się w Planetarium. Film „Na skrzydłach marzeń” pozwolił wszystkim szybować balonem, sterowcem i samolotem. Odwiedziliśmy także stację kosmiczną i polecieliśmy rakietą na Marsa.
Wycieczka dostarczyła tak wielu wrażeń, że postanowiliśmy wrócić do CNK w przyszłym roku.

Skip to content