Z życia ZSP Aktualności

W świątecznym Wrocławiu
7 grudnia 2016

We wtorek 6 grudnia z okazji Święta Mikołaja klasa I Technikum Gastronomicznego wraz z opiekunami pojechała do Wrocławia, by ten piękny, jedyny taki w roku dzień spędzić na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Wzorem Berlina czy Pragi stolica Dolnego Śląska od kilku lat organizuje takie jarmarki przed świętami Bożego Narodzenia.

Uczestnicy wyjazdu mieli okazję poczuć tam atmosferę zbliżających się świąt, bo wrocławski rynek lśnił i migotał tysiącami lampek. Olbrzymia, rozświetlona światełkami choinka zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie. Liczne kramy wypełnione pięknymi, a i smacznymi drobiazgami, przyciągały kolorami i zapachami tych najpiękniejszych w roku świąt.

Wycieczka odbyła się w ramach realizacji lekcji geografii w praktyce. Organizatorzy zadbali o połączenie relaksu z dydaktyką. Wyjazd był doskonałą okazją do sprawdzenia, jak funkcjonuje jedna z największych w Polsce aglomeracji miejskich. Do przemieszczania się wykorzystano publiczne środki transportu, m. in. pociąg z Czempinia do Wrocławia. Uczestnicy wycieczki dotarli także do serca Wrocławia, najstarszej, zabytkowej części miasta czyli Ostrowa Tumskiego z gotycką Katedrą św. Jana Chrzciciela. Uczniowie stwierdzili, że lekcje geografii w takiej formie to strzał w dziesiątkę.

Mikołajkowe zwiedzanie Wrocławia okazało się ucztą dla umysłów, ciał i duszy uczniów ZSP.

Skip to content