Z życia ZSP Aktualności

W Oświęcimiu i Wieliczce
3 kwietnia 2023

Za nami niesamowita wycieczka!
W czwartek 30 marca uczniowie z klas 3E i 1TG wybrali się do Oświęcimia, aby wziąć udział w żywej lekcji historii. Wraz z przewodnikiem zwiedzili tereny dawnego obozu Auschwitz oraz Auschwitz II – Birkenau. Studiowanie podręczników i oglądanie filmów historycznych nigdy nie dorówna możliwości ujrzenia tych miejsc na własne oczy. To ważne, aby pielęgnować pamięć o doświadczeniach obozowych, gdyż – jak głosił George Santayana – „Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie”.

Nazajutrz, w piątek 31 marca, grupa wycieczkowa wybrała się do Wieliczki. Uczniowie zwiedzili rynek, kościół św. Klemensa, Muzeum Żup Krakowskich oraz słynną Kopalnię Soli „Wieliczka”. Możliwość przejścia przez podziemne korytarze, poznanie legend związanych z wydobywaniem soli, zachwyt nad podziemnym jeziorem czy też kaplicą św. Kingi stanowiły niezapomnianą przygodę…

Poza tym, wyjazd był wspaniałą okazją do wzajemnej integracji. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wycieczki!

 

Skip to content