Z życia ZSP Aktualności

„W krainie baśni i legend”
12 stycznia 2016

W taki oto świat przenieśli się uczniowie klas fryzjerskich podczas IV Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego, który odbył się w poniedziałek (11.01.2015 r.) w Zespole Szkół Ochrony Środowiska w Lesznie. Aula tejże szkoły zmieniła się w krainę znanych i nieznanych baśniowych postaci.

W konkursie wzięło udział 29 zawodników ze szkół w Lesznie, Wschowie, Nietążkowie i Kościanie oraz uczniowie naszego Technikum Fryzjerskiego, którzy zachwycili nie tylko wyszukanymi formami fryzur, ale i niebanalnymi stylizacjami. Na wykonanie fryzury każdy uczestnik miał 120 minut. W tym czasie należało wyczesać fryzurę pod bacznym okiem Jury.

Dawid Kunert (kl. III) z włosów Dominiki Ryszewskiej wyczarował złą czarownicę Maleficente.

Patrycja Jankiewicz (kl. III) wystylizowała Martę Sulej na Królową Lodu.

Angelika Śmigaj (kl. III) przeniosła Martynę Wiśniewską w krainę Walta Disneya, wykonując fryzurę słynnej Myszki Miki.

Agata Ogrodowska (kl. I) przeobraziła Jagodę Kukurendę w księżniczkę Elsę z Krainy Lodu.

Barbara Pawełczyk (kl. II) zmieniła koleżankę Julię Punę w lwa.

Celem konkursu była przede wszystkim integracja środowiska fryzjerskiego oraz wymiana doświadczeń, a uczestnictwo traktowano w kategorii dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji. Najlepszym stylistom bajkowych fryzur wręczono atrakcyjne nagrody i wyróżnienia, które od głównego sponsora konkursu (firmy Fale, Loki, Koki) otrzymał Dawid Kunert za zajęcie IV miejsca.

Skip to content