Z życia ZSP Aktualności

W firmach VOLVO, KRUK, BRIDGESTONE
19 lutego 2019

Klasy 2 i 3 technikum samochodowego dzięki współpracy z „KRUK TRANSPORT” 18 lutego 2019 r. uczestniczyły w wycieczce dydaktycznej do firmy Kruk w Zdunach. Jej założycielami i jednocześnie właścicielami są Danuta i Zbigniew Kruk. Przedsiębiorstwo to jest Ambasadorem Firmy Volvo na Polskę, a specjalizuje się w międzynarodowych usługach transportowych oraz jest partnerem logistycznym fabryki Volvo we Wrocławiu dostarczając komponenty Just In Time. Dysponuje 52 wysokotonażowymi zestawami pojazdów, w skład których wchodzą uniwersalne i specjalistyczne naczepy, przystosowane do przewozu różnego rodzaju towarów, w szczególności maszyn. Szczególną uwagę uczniowie naszej samochodówki zwrócili na serwis samochodów ciężarowych, który został zaprezentowany przez samego właściciela firmy Kruk pana Zbigniewa Kruka. 

Drugą częścią wycieczki było zwiedzanie autoryzowanego serwisu Volvo w Karskach niedaleko Ostrowa Wielkopolskiego, który specjalizuje się jako dealer samochodów ciężarowych Volvo oraz Renault Trucks. Firma Volvo od ponad 20 lat świadczy również usługi leasingowe w Polsce w ramach spółki Nowa Lease. Podczas wizyty w serwisie uczniowie zostali zapoznani ze strukturą firmy, charakterystyką pracy biur obsługi klienta, a sam dyrektor pan Maciej Mansfeld oprowadził uczniów i zapoznał z serwisem samochodów Volvo.

Jako ciekawostkę należy dodać że pan Maciej Mansfeld jest Śremianinem i ukończył liceum zawodowe w naszej szkole.

Serdeczne podziękowania składamy Stowarzyszeniu Pracowników i Sympatyków PEKAES WARSZAWA, które zorganizowało tak owocną wycieczkę oraz panu Zbigniewowi Krukowi, który był sponsorem transportu uczniów.

Nie tylko uczniowie klas technikum uczestniczą w wycieczkach dydaktycznych. Firmę Bridgestone w Poznaniu 19.02.2019 r. zwiedzili uczniowie klasy 3WA. Bridgestone specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości radialnych opon samochodowych marek Bridgestone i Firestone do samochodów osobowych oraz 4×4, na koła o rozmiarach od 15 do 21 cali.  Uczniowie mogli prześledzić cały proces powstawania opony począwszy od wyrobienia drutówki, a skończywszy na wulkanizacji gotowej opony. Ogromne wrażenie zrobił w pełni zrobotyzowany magazyn opon na ponad milion sztuk. Dzienna produkcja w fabryce sięga powyżej 30 tys. sztuk, a jej zakres jest szeroki – obecnie powstaje tu prawie 500 rodzajów opon.

Firma Bridgestone  to główny dostawca opon na pierwszy montaż do takich marek jak: Aston Martin, Maserati, Ferrari, Mercedes, BMW, Audi, Volkswagen,  Honda, Nissan, Citroen, Peugeot, Renault, Suzuki, Seat, Skoda, Porsche, Volvo.

Skip to content